14 11

Lustra, oprócz swojej podstawowej funkcji, mogą być efektownie prezentującymi się elementami wyposażenia, które będą zdobić pomieszczenia mieszkalne i firmowe. Architekci wnętrz oraz designerzy proponują sprawdzone rozwiązania, do których należą lustra dopasowane do stylistyki pomieszczenia. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na aranżacje w stylu rustykalnym, boho lub kolonialnym. To popularne style, do których można dobrać lustra na wymiar, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Efektowne lustra na wymiar ze szkła Optiwhite lub Float

Specyficzny klimat, jaki mają wnętrza rustykalne, boho i kolonialne, wymaga, aby dopasować do nich dodatki oraz elementy ozdobne. Do tej grupy należą również lustra na wymiar. Elementy te współgrają z charakterem wnętrz boho lub kolonialnych, a także są swego rodzaju przeciwwagą dla pomieszczeń rustykalnych, wyposażonych w ciężkie, masywne meble i dodatki w ciemnych kolorach.

Współczesny rynek proponuje lustra na wymiar dostępne w różnych kształtach i rozmiarach do wyboru. Mogą mieć na przykład efektownie wyglądającą ramę zaprojektowaną zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klienta. Lustra na wymiar, oprócz swojej funkcji użytkowej, mogą być istotnym elementem dekoracyjnym mającym za zadanie kreować wnętrza boho, rustykalne bądź kolonialne. To elementy wyposażenia, które mogą znaleźć się w przestrzeni salonu, sypialni, przedpokoju, a także holu czy korytarzy.

Wciąż dużym zainteresowaniem klientów cieszą się popularne lustra srebrne wykonywane na szkle Float, jak również produkty przezroczyste, tworzone na szkle odbarwionym Optiwhite – diamentowym o grubości od 4 do 6 mm.

Lustra tworzone na wymiar, podkreślające stylistykę boho

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie luster na wymiar blisko zieleni. Tafla szkła będzie eksponowała rośliny doniczkowe, podkreślając ich walory estetyczne. Dzięki temu wnętrza rustykalne nabiorą zupełnie nowego charakteru, a masywne, ciężkie dodatki i meble, będące charakterystycznym elementem tego stylu wnętrzarskiego, zostaną połączone z delikatną roślinnością i oryginalnie prezentującymi się lustrami zamkniętymi w ramie z drewna. 

W pomieszczeniach mieszkalnych urządzonych w estetyce boho istnieje dowolność w kreowaniu poszczególnych dodatków. Ten styl charakteryzuje się przede wszystkim różnymi odcieniami tego samego koloru, nietypowymi kształtami mebli, a także łączeniem wszelkiego typu materiałów. Z uwagi na to lustra na wymiar do wnętrz boho mogą mieć metalowe lub drewniane ramy. Nawet ich kształt może współgrać z pomieszczeniem.

Warto pamiętać, że styl boho łączy w sobie elementy o różnych strukturach, rozmiarach i kształtach. Dlatego lustra na wymiar do wnętrz zaaranżowanych w tej estetyce mogą być okrągłe, kwadratowe, a nawet asymetryczne. Hurtownie szkła i zakłady szklarskie oferują lustra współgrające z estetyką boho, które mogą na przykład mieć wywiercone otwory. Na życzenie klienta wykonuje się także usługę podklejenia ich specjalną folią, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Lustra celowo postarzane lub złote – doskonałe do wnętrz rustykalnych

Styl kolonialny zaczął dominować w Europie dopiero z końcem XIX wieku. Charakterystycznymi elementami tej estetyki jest wykorzystanie motywów marynistycznych, litego drewna i dywanów oraz łączenie ich z lustrami w szerokiej, masywnej ramie.

Na rynku dostępne są lustra wykonane w tej stylistyce. Produkty wykonane są w odcieniu brązowym, grafitowym, zielonym lub czarnym. Lustra na wymiar w takiej kolorystyce można bez trudu wkomponować we wnętrza utrzymane w stylu kolonialnym. Interesującym zabiegiem stylistycznym jest połączenie tych elementów wyposażenia z meblami w nieco ciemniejszych odcieniach. W kolonialnym salonie, biblioteczce bądź jadalni można umieścić lustra postarzane antyczne, które obecnie są dostępne w kilkunastu wzorach. Znaleźć można także złote lustra. To elementy wyposażenia w różnych rozmiarach do wyboru.

Lustra tworzone na wymiar, współgrają z estetyką kolonialną, boho lub rustykalną. Mogą mieć różne kształty i wymiary. Obecnie branżowy rynek oferuje produkty celowo postarzane, dedykowane do pomieszczeń w stylu kolonialnym lub rustykalnym, jak również nowocześniejsze, które nieco ożywią wnętrze w klimacie boho. 

Źródło: szklarzokuniew.pl – szklarz Warszawa

Pozycjonowanie stron Warszawa