02 01

Spedycja ciężarowa od wielu lat zdominowała europejskie państwa. Dzięki całkowitej mobilności oraz nowoczesnym pojazdom ciężarowym przewóz towarów jest nie tylko szybki, ale także bezpieczny. Każdego dnia europejskie autostrady i drogi ekspresowe przemierzane są przez setki tysięcy pojazdów, które przewożą rozmaite rodzaje ładunku. Europa, dzięki swojemu zróżnicowaniu, pozwala przy tym na wzajemną wymianę towarową pomiędzy sąsiadującymi państwami. Jednym z przykładów są kraje bałkańskie, które dzięki swoim zasobom oferują wiele ciekawych towarów. Jak zatem działa transport ciężarowy i co oferują Bałkany? 

Transport ciężarowy – postaw na sprawdzone rozwiązania

Wybierając transport ciężarowy zyskuje się ogromną swobodę, która pozwala na przewóz dowolnego rodzaju ładunku. Kompleksowy charakter usługi pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale co najważniejsze – czas. Spedycja ciężarowa cechuje się bowiem otwartością na potrzeby swoich klientów. W ten sposób klient posiada realny wpływ na usługę i jej zakres. Biorąc pod uwagę specyfikację i położenie krajów bałkańskich, transport ciężarowy pozwala na przewóz towarów do takich państw jak: Bośnia i Hercegowina, Albania, Chorwacja, Rumunia, Macedonia, Czarnogóra, Bułgaria, Słowenia czy też Serbia. 

 

Charakterystyka pojazdów ciężarowych z powodzeniem umożliwia przewóz zarówno ładunków całopojazdowych, jak również drobnicowych. Atrakcyjny koszt usługi oraz szybki termin realizacji zlecenia przyczynia się do wzrostu zainteresowania spedycją ciężarową. Wraz z postępem technologicznym dzisiejsze zestawy ciężarowe zostały wyposażone w aktywne systemy wspierające pracę kierowcy, co znacząco poprawiło bezpieczeństwo kierowców oraz dostaw. Wybierając odpowiednią firmę spedycyjną warto jednak kierować się jej poziomem i złożonością usług, a także doświadczeniem. Profesjonalna firma spedycyjna zapewni nie tylko bezpieczną i terminową dostawę, ale także kompleksową obsługę, która obejmuje swoim zakresem między innymi bieżące monitorowanie położenia towaru, czy też kompletację dokumentacji przewozowej i obsługę celną. Równie przydatnym aspektem jest znajomość branży transportowej w wybranym regionie Europy – w ten sposób minimalizuje się ewentualne ryzyko towarzyszące usłudze. 

Spedycja ciężarowa do krajów bałkańskich

Kraje bałkańskie od lat współpracują z polskimi dostawcami przyczyniając się do rozwoju gospodarczego obu stron. Towary południowego pochodzenia najczęściej znajdują swoje rynki zbytu w Grecji, Niemczech, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji czy też we Włoszech. Bogaty w surowce naturalne region z powodzeniem eksportuje rudy miedzi, oleje i półprodukty otrzymywane z ropy naftowej, leki, warzywa i owoce, a także części mechaniczne i samochody osobowe. Wraz z rozwojem regionu państwa zaliczane do krajów bałkańskich wykazują się także wysokim zapotrzebowaniem na towary z pozostałych państw Europy. Do takich towarów zalicza się przede wszystkim: artykuły elektroniczne – w tym aparaty telefoniczne oraz inne artykuły AGD i RTV. Oprócz tego importuje się maszyny budowlane, pojazdy ciężarowe i osobowe, narzędzia elektroniczne, a także odzież i żywność. Bałkany zatem to nie tylko region słynący z turystyki, ale także rynek otwarty na nowoczesne technologie oferujący wiele atrakcyjnych towarów. Jak dowodzą statystyki na przestrzeni minionych lat obrót towarami pomiędzy Europą południową a środkowo-centralną znacząco wzrósł. Warto zatem poświęcić chwilę i przekonać się co oferują kraje bałkańskie.

 

Reasumując, kompleksowe usługi transportowe oferowane przez spedycję ciężarową cieszą się ogromnym zainteresowaniem od wielu lat. Atrakcyjny koszt oraz całkowita mobilność wyróżnia branżę na tle pozostałych rozwiązań.  Wraz z postępem technologicznym poziom usług oferowanych przez spedycję ciężarową znacząco wzrasta. Chcąc zorganizować przewóz wybranego towaru do państw bałkańskich warto wybrać sprawdzonego i doświadczonego przewoźnika.

źródło: symlog.eu – spedycja międzynarodowa

Pozycjonowanie stron Warszawa