20 11

Specjalne samochody HDS to samochody ciężarowe, które wyposażone zostały w dodatkowy element, jakim jest dźwig. Oznaczenie HDS oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy. Pojazdy te znajdują coraz szersze zastosowanie ze względu na szeroki zakres prac, jakie są w stanie wykonać.

Co to są pojazdy HDS?

Pojazdy HDS pojawiły się na rynku już kilkanaście lat temu, jednak szybki rozwój branży transportowej czy budowlanej sprawił, że znajdują one coraz szersze zastosowanie. Czym są pojazdy HDS? Sam skrót HDS oznacza hydrauliczny dźwig samobieżny. Pojazdy HDS to samochody ciężarowe, które posiadają zamontowany dźwig lub żuraw, z charakterystycznym obrotowym ramieniem. W ten sposób samochody te łączą w sobie dwie usługi — możliwość transportu towarów oraz załadunku i rozładunku. Dzięki temu określone prace nie wymagają użycia dodatkowych pojazdów realizujących pojedyncze zadania. 

Hydrauliczne dźwigi samochodowe doskonale sprawdzą się w przypadku prac wysokościowych bądź przy transporcie i załadunku (rozładunku) ciężkich przedmiotów. Co istotne, w przypadku prac stacjonarnych mogą być realizowane w każdych warunkach, bez względu na ukształtowanie terenu. Samochody wyposażone zostały dodatkowo w specjalne podpory, które dodatkowo zabezpieczają pojazd i gwarantują jego odpowiednią stabilność. 

Zastosowanie pojazdów HDS

Dzięki swoim funkcjonalnościom samochody HDS wykorzystywane są w wielu branżach gospodarki. Poszukując odpowiedniego sprzętu do transportu, ale także załadunku i rozładunku towaru warto zapoznać się z ofertami samochodów ciężarowych HDS. Pojazdy te wykonają całą konieczną pracę. Nie ma tutaj konieczności użycia dodatkowych maszyn, takich jak dźwigi bądź innych urządzeń i sprzętów. Samochód HDS dzięki wyposażeniu w dźwig może dokonać nie tylko transportu, ale także załadunku i rozładunku. Pojazdy te umożliwiają transport ciężkich towarów o dużych gabarytach.  Wykorzystuje się je przede wszystkim do przewożenia maszyn budowlanych, kontenerów czy materiałów budowlanych. Są to ciężkie ładunki, których transport standardowymi pojazdami nie jest możliwy. 

Samochody ciężarowe HDS wykorzystywane są przede wszystkim na placu budowy, gdzie pojawia się konieczność dostarczenia materiałów i sprzętu na różne wysokości. Samochody HDS dzięki posiadanym wysięgnikiem znajdują zastosowanie także podczas prac konserwacyjnych lub remontowych wszelkiego typu obiektów. Samochody są także niezastąpione podczas akcji pożarniczych czy też w branży przemysłowej. Dźwigi hydrauliczne wykorzystywane są podczas prac wykonywanych na terenach miast, związanych z wywozem odpadów, montażem słupów energetycznych czy latarni. Doskonale sprawdzają się również zimą podczas usuwania śniegu i lodu z dachów budynków. Z samochodów HDS coraz częściej korzystają także firmy reklamowe. Znalazły one bowiem zastosowanie przy montażu i demontażu reklam i billboardów. Zastosowanie znajdują też w przemyśle leśnym, gdyż ich konstrukcja umożliwia przenoszenie ściętych drzew.

Wynajem pojazdów HDS

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem oraz szerokim możliwościom zastosowania samochodów HDS na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących wynajem tego typu samochodów. Oferty firm dopasowywane są do indywidualnych potrzeb klienta. Usługi realizowane są za pomocą specjalistycznego sprzętu oraz za pośrednictwem doświadczonych operatorów. Wszelkie prace wykonywane są z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. W ten sposób otrzymujemy najwyższa jakość usług. Co istotne usługi te wykonywane są przy użyciu jednego pojazdu — transport, załadunek i rozładunek realizowany jest w ramach jednej usługi. 

źródło: avio-star.pl – wyburzanie budynków Warszawa

Pozycjonowanie stron Warszawa