26 10

Znakowanie towaru oraz produkowanych elementów ma na celu usprawnić szybszą identyfikację danego przedmiotu. W przemyśle produkcyjnym wyróżnia się wiele praktycznych rozwiązań, które zapewniają trwałe i skuteczne znakowanie. Przykładem są profesjonalne markery GIMA do znakowania przemysłowego. Ich uniwersalne zastosowanie oraz wysoki komfort pracy spotyka się z uznaniem wielu klientów. Marka Gima od lat specjalizuje się w tworzeniu narzędzi przeznaczonych do znakowania różnego rodzaju powierzchni. Co zatem oferują markery Gima do przemysłowego znakowania?

Markery GIMA – praktyczny sposób na trwałe znakowanie

Markery GIMA z metalową końcówką zostały zaprojektowane z myślą o znakowaniu najbardziej wymagających powierzchni. Ich metalowa końcówka pozwala znakować zarówno chropowate, jak i w pełni gładkie powierzchnie wykonane z takich materiałów jak drewno, beton, metal oraz szkło. 

Pisaki Colormark zostały wykonane z najlepszej jakości materiałów. Zawarta w nich nietoksyczna farba nie posiada toluenu oraz metali ciężkich zapewniając najwyższe bezpieczeństwo pracy. Markery marki GIMA sprawdzają się w każdych warunkach — można je stosować do znakowania drobnych elementów, jak również na zewnętrznych powierzchniach, które są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Ich proste użytkowanie zapewnia swobodę i komfort pracy. 

Pisaki z rodziny Colormark łączą w sobie niezwykłą wydajność oraz jakość. Naniesione symbole nie płowieją z biegiem czasu, umożliwiając dokładną identyfikację każdego detalu. Metalowa końcówka wtłaczająca tusz radzi sobie z tłustymi, szorstkimi i mokrymi powierzchniami. Co ważne, dzięki niskiej zawartości chloru i ołowiu mazaki sprawdzają się także przy znakowaniu stali nierdzewnej. 

Według zaleceń producenta markery pozwalają nanosić indywidualne oznaczenia na powierzchniach, których temperatura oscyluje w przedziale od -20 ° C do 70 ° C. Oferta producenta obejmuje szeroką paletę barw, która pozwala znakować powierzchnię w czytelny sposób ułatwiający późniejszą identyfikację. Markery z rodziny Colormark dostępne są w grubościach 2, 3 oraz 6 mm.

Markery GIMARK GIMACOLOR – metalowe markery do wielokrotnego użytku

Markery z serii Gimacolor to metalowe pisaki przeznaczone do wielokrotnego użytku. Ich uniwersalny i użytkowy charakter sprawdza się przede wszystkim w hutach, stoczniach, a także w zakładach związanych z produkcją stali. Markery skutecznie przyczyniają się do redukcji niebezpiecznych odpadów, zużywając 100% farby w pojemniku. Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie markery nie wysychają, a ich tusz skutecznie znakuje najbardziej wymagające powierzchnie. Odporne na działania warunków atmosferycznych metalowe markery GIMACOLOR zapewniają grubość znakowania na poziomie 3 mm. Pisaki GIMARK znakują w kolorze białym i żółtym. 

Markery MARKAL STYLMARK – skuteczny sposób na znakowanie najbardziej wymagających powierzchni 

Stworzony z myślą o skutecznym odpieraniu czynników atmosferycznych marker Markal Stylmark cechuje się niezwykłą łatwością aplikacji. Jego kompaktowe rozmiary zapewniają szybkie i trwałe znakowanie wszystkich rodzajów powierzchni. Również w tym przypadku producent zastosował przyjazną dla środowiska farbę pozbawioną szkodliwych substancji. Dodatkowo – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników producent oferuje rozszerzony wariant markerów o nazwie MARKAL H.T. 1000. Został on zaprojektowany z myślą o znakowaniu rur oraz innych elementów, które zostają poddane obróbce cieplnej. Jego odporność sięga nawet 1000°C.

Oferta producenta to także markery z rodziny DYKEM DALO, DYKEM TEXPEN oraz HIGH PURITY TXP. Indywidualne właściwości profesjonalnych markerów do znakowania przemysłowego pozwalają cieszyć się trwałą i skuteczną obróbką przez długi czas. Niezwykle szeroki asortyment narzędzi daje możliwość wyboru odpowiedniego rozwiązania dla własnego biznesu. W celu wybrania odpowiedniego rozwiązania warto skonsultować się z profesjonalnym doradcą, który wskaże najlepsze do planowanych zastosowań narzędzie marki Gima.

źródło: stmech.eu – Narzędzia i urządzenia dla przemysłu

Pozycjonowanie stron Warszawa