14 12

Przewóz dużych ładunków typu kontenery, fortepiany, ciężkie materiały budowlane może być problemem. Do takich ładunków zawsze wykorzystuje się ciężarówki z dźwigiem hydraulicznym, które nie tylko załadują przedmioty na skrzynię ładunkową i rozładują je w miejscu docelowym, ale także przewiozą we wskazane miejsce. 

Jak transportować duże i gabarytowe ładunki?

Do przewozu ciężkich i gabarytowych ładunków najczęściej korzysta się z hydraulicznych dźwigów samochodowych. Pojazdy te to samochody ciężarowe, które pozwalają na załadunek, przewóz i rozładunek ładunków w dowolnym miejscu. 

HDS można pożyczyć do realizacji konkretnego celu — przewiezienia kontenera na odpady, czy kontenera biurowego, można go wykorzystać do przewozu ciężkich materiałów budowlanych typu kręgi betonowe, kostkę brukową, długą stal, studnie, duże kamienie i płyty kamienne, elementy więźby dachowej, rusztowania, konstrukcje stalowe i drewniane, a także agregaty, maszyny i urządzenia. 

Dlaczego w takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem jest  wykorzystanie HDSa? Hydrauliczne dźwigi samochodowe wyposażone są w dźwig, który z łatwością podnosi ciężkie przedmioty i umieszcza je na skrzyni ładunkowej. Dzięki dźwigowi zamontowanemu na samochodzie bez problemu można nie tylko załadować ciężkie i duże przedmioty, ale także rozładować je w miejscu docelowym. Udźwig takiej maszyny wynosi nawet do dwudziestu ton, co pozwala przewozić wyjątkowo ciężkie ładunki — na przykład wypełnione kontenery na odpady.  Jednocześnie ramię dźwigu można wysuwać na odległość kilkunastu metrów od pojazdu. W efekcie załadunek na skrzynię ładunkową jest szybki i sprawny. Warto jednak podkreślić, że wraz z rosnącym wysięgiem ramienia maleje jego udźwig. 

HDSydo tego mogą takie ładunki przewieźć w dowolne miejsce.

Hydrauliczne dźwigi samochodowe są niezastąpione w budownictwie i gospodarce odpadami. Powszechnie stosuje się je również w branży przeprowadzkowej czy eventowej.

Jakie są rodzaje HDSów do wywozu ładunków gabarytowych?

Do przewozu ładunków ciężkich i gabarytowych można wykorzystać HDSy o zróżnicowanym udźwigu i ładowności. Jednocześnie można wybierać pojazdy przeznaczone do transportu szosowego i terenowego. W ten sposób bez większych problemów możesz przetransportować ładunek w każde miejsce. HDS szosowy sprawdzi się w transporcie ładunków na dowolnych trasach przebiegających drogami. Z kolei HDS terenowy dostarczy ładunek w miejsca, gdzie rak jest utwardzonych dróg. 

Czy można wynająć HDSa?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe są pojazdami specjalistycznymi, a przez to bardzo kosztownymi. Niewiele firm posiada je w swoim taborze, ponieważ nieuzasadniony ekonomicznie jest zakup takiego pojazdu i wykorzystywanie go jedynie kilka razy w roku. Dlatego też na rynku funkcjonują firmy, które w swojej ofercie mają pożyczanie samochodów ciężarowych z dźwigiem hydraulicznym. 

Wynajem hydraulicznego dźwigu samochodowego jest prosty. Co więcej, pojazd zawsze jest udostępniany klientowi z doświadczonym kierowcą i operatorem, który posiada wszelkie uprawnienia do jazdy ciężarówką i operowania dźwigiem. W rezultacie wszystkie prace związane z załadunkeim, przewozem i rozładunkiem przewożonych przedmiotów realizowane są sprawnie, bezpiecznie i szybko. 

Firmy specjalizujące się w wynajmie hydraulicznych dźwigów samochodowych dbają o dobry stan techniczny pojazdów, dzięki czemu zlecone prace zawsze przebiegają szybko i bez problemów.  

Ciężarówkę z dźwigiem można pożyczyć na czas realizacji wykonania zadania. Zazwyczaj jest to kilka godzin, w ramach których samochód przewiezie wskazany ładunek. A co jeśli zamawiasz przewóz kontenera na odpady? W takich firmach można także zazwyczaj wypożyczyć taki kontener. Firma w ramach jednej usługi dostarczy go w miejsce wskazane przez Ciebie, a następnie po głoszeniu odbierze wypełniony zasobnik. W ten sposób szybko pozbędziesz się problemu.

źródło: AVIO-STAR wynajem sprzętu budowlanego

Pozycjonowanie stron Warszawa