Piękna i gładka skóra są czymś, o czym wiele kobiet marzy. Z myślą o zadowalających efektach, stosują rozmaite kremy wygładzające i prowadzą zdrowy tryb życia. Niektóre z nich decydują się na zabieg liftingujący z wykorzystaniem złotych nici. Zabieg przynosi naprawdę dobre rezultaty. Z tego powodu cieszy się niesłabnącą popularnością.
Złote nici liftingujące – skąd się wzięły i do czego służą?
Złote nici liftingujące zaczęły być stosowane w medycynie estetycznej we Francji w burzliwych latach 60 poprzedniego stulecia. Szybko rozpowszechniły się w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie.
Złote nici liftingujące zawierają 99,999% próby złota. W zależności od wielkości miejsca na skórze, pod którym ma być umieszczony implant, cena zabiegu wynosi przeciętnie około 1000 zł.
Do czego jednak służą takie nici i dlaczego akurat są ze złota? Złote włókna wszczepione pod skórę mają bardzo ciekawe działanie. Pobudzają one włókna skóry do odnowy. Stymulowana produkcja kolagenu zagęszcza skórę, co skutkuje poprawą jędrności. Warto podkreślić, że nici wykazują też działanie antyseptyczne.
Złote nici liftingujące – jak przebiega zabieg?
Zabieg poprzedza wizyta u lekarza prowadzącego. W trakcie wizyty następuje wstępny wywiad dotyczący pacjenta. Profesjonalista stawia pytania o stan zdrowia osoby chętnej do przeprowadzenia liftingu złotymi nićmi, potencjalne uczulenia na złoto, zażywane leki. Wypytuje się również o oczekiwania wobec potencjalnych rezultatów takiego zabiegu. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarz może odradzić klientowi poddanie się zabiegowi lub też umówić się z nim na kolejną wizytę, tym razem z myślą o przeprowadzeniu zabiegu.
Spotkanie odbywa się w sterylnych warunkach gabinetu lekarza medycyny estetycznej. Pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, które zmniejsza dyskomfort wynikający z wprowadzania złotych nici pod skórę.
Oczywiście na samym liftingu sprawa się nie kończy. Pacjent powinien pojawić się również we wskazanym terminie wizytę kontrolną. Skutki liftingu złotymi nićmi są widoczne od miesiąca do pół roku po przeprowadzonym zabiegu. Jędrność skóry utrzymuje się bardzo długo, ponieważ mowa tu o 7-letnich skutkach takiego zabiegu. Wysoka skuteczność połączona z długim okresem utrzymywania się efektów zabiegu przemawia do wyobraźni dbających o zdrowy wygląd kobiet.
Złote nici liftingujące – przeciwskazania
Zabieg liftingujący z wykorzystaniem złotych włókien nie jest przeznaczony dla każdego. W pewnych określonych sytuacjach odradza się poddawanie liftingowi. O jakich przeciwskazaniach mowa?
- Brak ciągłości skóry w miejscu, w którym docelowo ma się odbyć zabieg.
- Ciąża klientki.
- Karmienie piersią. Nie zaleca się takich zabiegów osobom w trakcie trwania tego okresu.
- Choroby nowotworowe.
- Opryszczka.
- Uczulenie na złoto. Jeśli pierwiastek ten jest alergenem, oczywiste jest to, że nie powinien być wszczepiany pod skórę.
Przeważnie o takie przeciwskazania pyta lekarz prowadzący zabieg w trakcie wizyty wstępnej.
Podsumowanie
Lifting złotymi nićmi jest popularną metodą upiększającą, która stale przyciąga zainteresowane nim kobiety. Włókna wszczepiane pod określony fragment skóry są wykonane z wysokiej próby złota, co wpływa na stymulacje kolagenu i zagęszczaniu skóry. Dzięki temu cieszy się ona jędrności aż do 7 lat po przeprowadzonym zabiegu.